İZMİR OSGB

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren Enkur OSGB işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

TEKLİF İSTEYİN!

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin!

Bize Ulaşın
Telif İsteyin

OSGB Nedir? OSGB Açılımı

OSGB yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, her türlü iş yerine, hekim ve iş güvenliği uzmanı sağlayan kuruluşlardır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğ 2009 tarihinde resmî gazetede yayımlanmış ve yürürlüğe girmiştir.

İlgili yönetmelikte yayınlanan usullere göre Ortak Sağlık Güvenlik Birimi yetkilendirildi ve çeşitli çalışmalara başlandı. OSGB belgesi nasıl alınır? Diye merak eden kişiler için detaylı bilgi makalemizin devamında yer alıyor.

OSGB Ne Anlama Geliyor?

 

OSGB yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimi iş yerlerine çeşitli İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek için kurulmuş, birçok uzmanın yer aldığı kuruluşlardır.  OSGB hizmetinde müşteri odaklı yaklaşım ile hizmet talebinde bulunan her iş yerinde detaylı analiz gerçekleştirilir. Bu sayede iş yerlerine uygun iş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunulur.

OSGB ücretleri kurum ve kuruluşa göre değişebilmektedir. Bu hizmeti veren kurum, deneyimli ekipleri ile iş yerlerine en uygun çalışmayı sunarlar. Güçlü referansları ile kurum pek çok farklı alanda çalışma gerçekleştirir.

Bu kapsamda Acil Durum Tatbikatı,  Tehlikeli Madde Danışmanlığı, Sağlık Taramaları, Yangın Eğitimi,  İşyeri Ortam Ölçümleri, Mobil Sağlık Hizmetleri, Acil Durum Eylem Planı Hazırlanması, İş Sağlığı Hizmetleri, Risk Analizi, İş Güvenliği Hizmeti gibi çeşitli çalışmalar gerçekleştirilir. İşyerleri için gerçekleştirilen bu çeşitli çalışmalar sayesinde OSGB eğitimleri büyük önem kazanır.

OSGB Kapsamında Hangi Eğitim Veriliyor?

 

İzmir OSGB birçok farklı durumu kapsar. Bu çalışmalardan yararlanmak isteyen işyerleri kolaylıkla hizmet alabilirler. OSGB sağlık raporu, acil durum eğitimleri, işyeri risk analizleri, tehlikeli madde analizi gibi çeşitli eğitimleri verir.

OSGB tarafından verilen bu eğitimler İş Sağlığı ve Güvenliği için oldukça önemlidir. Bundan dolayı bu tür eğitimleri alan işyerleri uzun vadede oldukça avantajlı olur. OSGB eğitimlerine ulaşmak oldukça kolaydır. İnternetten yapılacak küçük bir araştırma ile bu eğitimlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

OSGB kapsamında verilen her eğitim hem işyeri sahibi hem de çalışanlar için oldukça avantajlıdır. Bu tür eğitimler kısa zaman içerisinde tamamlanabilir. Bu sayede işyerlerinde meydana gelebilecek güvenlik problemleri en az seviyeye indirilir.


0 Yorum | ENKUR OSGB | Faydalı İçerik