İZMİR OSGB

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren Enkur OSGB işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

TEKLİF İSTEYİN!

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin!

Bize Ulaşın
Telif İsteyin

İzmir İş Güvenliği Uzmanı

İş Güvenliği uzmanı işyerlerini; öncelikle güvenlik, sağlık ve çevrenin uygunluğu açısından denetler. Ayrıca çalışanlara, mesleki hastalık ya da iş kazası sonucu yaralanmaları önlemek ya da çevreye zarar verilmesinin önüne geçmek için eğitimler verir.

İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) uzmanı işyerlerini; öncelikle güvenlik, sağlık ve çevrenin uygunluğu açısından denetler. Ayrıca çalışanlara, mesleki hastalık ya da iş kazası sonucu yaralanmaları önlemek ya da çevreye zarar verilmesinin önüne geçmek için eğitimler verir. İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) Uzmanı;

 • Kimyasal,
 • Radyolojik,
 • Biyolojik,
 • Fiziksel

Tehditlere karşın iş yerini denetler. Çevreye ya da insanlara zarar gelmesini önler. İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) uzmanı; yapılan uygulamaların, kullanılan ekipmanların ve çalışma ortamının İş Sağlığı ve Güvenliği standartlarına ne kadar uygun olduğunu inceler. İş yerlerindeki olası tehlike ve tehdit durumlarını belirler. Zehirli olması olası olan kimyasal örnekleri toplar ve analiz eder. İş yerlerinde ki çalışanları tehlike durumlarından korumak üzere prosedür belirler. Meydana gelen kazaların sebebini belirler ve tekrar ortaya çıkmasını nasıl engelleyeceğini tespit eder. Hijyen programları ( sürekli atmosfer izleme, havalandırma araştırmaları, gürültü anketleri, vb.) geliştirir ve sürdürür. Acil durum ile ilgili eğitimler verir. Mühendisler ve doktorlar ile de iş birliği yaparak tehdit içeren koşullar veya ekipmanlar için iyileştirici önlemler oluşturur. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) Uzmanı belgesine sahip herkes İş Güvenliği Uzmanlığı yapabilirler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ ndan İş Güvenliği Uzmanlığı belgesini almak için;

 • Mimarlık fakültesi,
 • Fen – Edebiyat fakültesine bağlı
 • Fizik bölümü
 • Kimya bölümü
 • Teknik öğretmenlik
 • Meslek Yüksekokulları
 • İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü

Yukarıdakilerden birinden mezun olmak yeterlidir. İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) Uzmanlığı belgesi sadece beş yıl geçerlidir. Beş yılının sonunda yapılan yenileme eğitim programına katılım zorunludur. 

İş Sağlığı Uzmanı’ nda bulunması geren bazı özellikler;

 • Yeterli iletişim becerilerine sahip olmalıdır.
 • İş yerindeki yetersiz çalışma ortamına ve çevresel bütünlüğe ait sorunları çözebilecek, problem çözme becerisine sahip olmalıdır.
 • Detay odaklı olmalıdır. 

İzmir İş Sağlığı Uzmanı

İzmir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak bünyemizde çalışan tüm İş Sağlığı Uzmanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmiş kanun ve yönetmelik kapsamında görev yapar. 

İşletmelere spesifik olarak hazırladığımız İş Sağlığı ve Güvenliği çözümleri ile mevcut şartların iyileştirilmesi amaçlanır. Bu kapsam ile İş Sağlığı Uzmanlarımız,  saha ziyaretleri, prosedür incelemeleri, kontroller, denetlemeler, yönetim toplantıları yapar. 

Görevlendirdiğimiz İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) Uzmanımız, öncelikle bir ön rapor hazırlar. Bunu yapabilmek için firmanızı ziyaret eder. 

Bir iş yeri hekimi ve bir İş Sağlığı Uzmanından oluşan denetim kadromuz, tüm gözlemlerini üçüncü bir kişi (göz) olarak yapar. Günlük, haftalık, aylık olarak rapor hazırlar ve bunu elektronik ortama kaydederler. 

İş Sağlığı Uzmanlarımız, görevlerine başlamadan önce, gerekli tüm bilgileri edinme ve iş sürecine uyum sağlayabilmeleri için oryantasyon eğitimi alırlar. Bu eğitim sadece onları işe hazırlamak ile kalmaz. Kişinin eğitime ve işe hazır olmadığını da ölçmüş olur. 

Aynı zamanda İş sağlığı Uzmanlarımız yıl boyunca kişisel ve mesleki donanımlarını arttırmak amacı ile eğitimler de almaktadır. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gözetiminde, İş Sağlığı ve Güvenliği Katip Sistemi üzerinde tüm sözleşmelerimiz bulunmakta ve firmalara güncel bilgiler de aktarılmaktadır. 

İzmir İSG Tavsiyesi

Gerek ulaşım kolaylığı gerek ise uzman ekip kadromuz sayesinde kolaylıkla bizi tercih edebilirsiniz. Hizmet kapsamımızda size her konuda yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın. Tüm çalışanlarımız işinin uzmanıdır. Sizlerle çalışmaktan ve birlikte olmaktan mutluluk duyarız. 7 / 24 bizlerle iletişime geçebilir ve bize ulaşabilirsiniz. Ulaşımda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızı İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) Birimi olarak rahatlıkla söyleyebiliriz. 

6331 Sayılı kanun doğrultusunda, bünyemizde bulundurduğumuz tüm İş Sağlığı Uzmanlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, yeterli fiziki ve tıbbi donanıma sahip kişilerdir.  Sizlere en iyi şekilde hizmet edebilmemiz için bizi seçmelisiniz. Özenli çalışmalarımız sayesinde hiçbir memnuniyetsizlik hissetmeyeceksiniz. Geniş kapsamlı hizmet kalitemiz ile sizlerin için çalışıyoruz. Daha verimli, özverili ve özenli çalışmalar için İzmir İş Güvenliği Uzmanlığı tercih etmeli ve bizim ile çalışmayı deneyimlemelisiniz. 

İzmir İSG Birimi (İş Sağlığı ve Güvenliği)

İzmir İş Sağlığı olarak hizmetlerimiz;

 • İş sağlığı eğitimleri vermek,
 • İş yerlerine özel denetim ve gözetim sistemini kurmak,
 • İş Sağlığı ve Güvenliği ile alakalı çeşitli çalışmalara katılmak,
 • Yıllık çalışma planları oluşturmak,
 • İşverene, danışmalık ve rehberlik etmek,
 • Risk değerlendirmesi ekibi kurmak,
 • Acil Durum Planı kapsamında ekip kurmak, 
 • Kaza – kök – sebep formu oluşturmak,
 • Periyodik kontroller yapmak,
 • Ortam ölçümlerinin takibini gerçekleştirmek.

İzmir En İyi İş Sağlığı Uzmanı Hizmeti

Uzman ekip kadromuz ile İzmir en iyi İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) olma yolunda çalışmalarımız sürmektedir. İyileşen standartlarımız ile en iyi firmalar arasındayız. Geniş yelpazemiz ile bu sektörde çok iyi çalışmalara imza atmaktayız. Tecrübeli, dinamik kadromuz ile firmamız tüm yasal mevzuatlara uygun olarak tüm alanlardaki sektörlere İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti vermekteyiz. 

Elektronik ortama uyumumuz ve çalıştığımız firmalar ile olan uyumumuz, bunlara ek olarak yaptığımız işin kalitesi eklenince en iyi İş Sağlığı ve Güvenliği (İzmir İSG) Uzmanlarının kadromuzda bulunması bizi bu noktalara getirmiştir.