İZMİR OSGB

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren Enkur OSGB işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

TEKLİF İSTEYİN!

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin!

Bize Ulaşın
Telif İsteyin

 OSGB ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi yasal olarak şöyle tanımlanır : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini vermek için kurulmuş, yönetmeliğin gerektirdiği fizik ve tıbbi donanıma sahip, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının(işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, diğer sağlık personelleri) oluşturduğu kuruluşlardır.

OSGB ve işyeri sağlığı ve güvenliği birimi ile ortak yaptıkları çalışmalar çerçevesinde, işyerinde işlerin güvenli bir ortamda devam etmesini sağlama ve verimliliği artırmak için çalışırlar. Bu amaca uygun şekilde çalışma olması için ön çalışma yapılır ve buna uygun plan hazırlanır ve plan çerçevesinde iş güvenliği için uyulması gereken her şeyi kontrol etmek ve yürütmek ile yükümlüdür.

OSGB’nin Avantajları

 

OSGB avantajları şöyle sıralanabilir:

  • İşyerinizde işyeri doktoru, sağlık personeli, işyeri güvenliği uzmanı çalıştırma zorunluluğunuz kalkar ve OSGB kurumu bu uzmanlıkları sizin yerinize tek bir çatı altında çalıştırarak size hizmete tek bir yerden erişmenizi sağlar.
  • OSGB işyeri doktoru, iş güvenliği uzmanı ve sağlık personeli için kişi veya ortamdan kaynaklanan sorunları tespiti adına sık sık denetim yapar ve sorunlar erkenden çözüme ulaşmasını sağlar.
  • Bahsi geçen bu personellerin tüm sosyal ve güvenlik hakları OSGB hizmeti aldığınız kurumun sorumluluğu altındadır.
  • Hizmeti alan şirketin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının her yeni yürürlüğe giren uygulamayı takip etmesi gerekmez. OSGB firması hizmeti alan şirket adına yasal süreci takip edip şirkete raporla iletir.
  • Şirkete ait eksikler OSGB firması tarafından raporlanır öneriler oluşturulur ve çözümüne katkı sağlanır. Yani sadece sorun tespitine değil çözümüne de katkı sağlar.
  • OSGB hizmet verdiği şirketin işçilere ait sağlık ve çalışma ortamına ait kayıtları alır raporlar. Böylece şirketin iş yükünü azaltır.

 OSGB Hizmeti Nasıl Alınır?

Her firmanın İzmir OSGB danışmanı olacak. Bu firmalar 28515 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğine uygun olmalıdır. Bu firmalar Yetki Belgesine sahiptirler. Bu firmalar tehlike sınıfını belirler ve buna uygun süreçle hizmet verir. E-devlet üzerinden personellere ait sertifikalara erişilebilir böylece güven konusunda sıkıntı yaşanmadan hizmet alabilirsiniz.

 

 


0 Yorum | ENKUR OSGB | Faydalı İçerik