İZMİR OSGB

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren Enkur OSGB işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

TEKLİF İSTEYİN!

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin!

Bize Ulaşın
Telif İsteyin

OSGB Hizmet Süresi Hesaplama

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, kısaca OSGB en az 1 çalışan bulunan işyerlerinde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı istihdamı sağlar. İşçilerin, çalışanların ve OSGB nezdinde hizmet veren meslek gruplarının asıl amacı çalışanları ve işverenleri bilinçlendirmek ve her alanda destek sağlamak oluyor. Bu kapsamda hizmet veren işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları; işçi başına, risk durumuna ve görüşme süresine göre hizmet bedeli alırlar. İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı için farklı, hizmet süre hesaplama faktörleri bulunmaktadır. Peki, OSGB hizmet süresi hesaplama nasıl yapılır? Her iki meslek grubu için de ücret hesaplama bilgisine detaylı olarak erişmek için yazımızın devamını okumanızda fayda olacaktır.

İş Güvenliği Uzmanı Hizmet Süresi Hesaplama

 

İş güvenliği uzmanı çalışma süreleri nasıl hesaplanır sorusu için verilecek olan cevapta pek çok farklı faktör bulunuyor. Bunlarda ilki kişi başı görüşülen süre, ikincisi risk durumudur. Buna göre iş güvenliği uzmanı için hizmet süresi hesaplamada dikkate alınması gerekenler şu şekilde;

  • Az tehlikeli olarak nitelendirilen yerlerde, işçi başına bir ay içerisinde en az 10 dakika
  • Tehlikeli olarak nitelendirilen yerlerde, işçi başına bir ay içerisinde en az 20 dakika
  • Çok tehlikeli olarak nitelendirilen yerlerde, işçi başına bir ay içerisinde en az 40 dakika

Kişiler, yukarıda belirtilen faktörler nezdinde hizmet sürelerini hesaplayabilirler.

İşyeri Hekimi Hizmet Süresi Hesaplama

 

İşyeri hekimi hizmet süresi hesaplama işlemi yapılırken bilinmesi gerekenler, tıpkı iş güvenliği uzmanında olduğu gibi iki faktör göz önünde bulundurularak hesaplandığıdır. Buna göre;

  • Az tehlikeli olarak nitelendirilen yerlerde, işçi başına bir ay içerisinde en az 5 dakika
  • Tehlikeli olarak nitelendirilen yerlerde, işçi başına bir ay içerisinde en az 10 dakika
  • Çok tehlikeli olarak nitelendirilen yerlerde, işçi başına bir ay içerisinde en az 15 dakika

İşyeri hekiminin, iş güvenliği bakımından oldukça etkili bir fonksiyonu olduğu biliniyor. Dolayısıyla bu alanda sunmuş olduğu hizmetlerin her bir dakikası oldukça önemli. Her iki meslek grubu için de ayrı ayrı verilmiş olan hizmet süresi hesaplama faktörleri resmi gazetede yayınlanmıştır.


0 Yorum | ENKUR OSGB | Faydalı İçerik