İZMİR OSGB

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren Enkur OSGB işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

TEKLİF İSTEYİN!

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin!

Bize Ulaşın
Telif İsteyin

İşyeri Hekimi Nereden Bulurum?

İşyeri hekimliği çalışanlarının sağlığının korunması ve çalışma ortamındaki iş güvenliğini sağlamak amacıyla sunulan hizmete verilen isimdir. İşyeri hekimleri çalışanların gerekli sağlık kontrollerini sağlamak ve iş yerini daha güvenli hale getirmekle yükümlüdürler.

İşverenlerin en çok merak ettiği sorular arasında ise işyeri hekimi nereden bulurum sorusu gelmektedir. İşyeri hekimi bulmak sanıldığı kadar zor bir süreç değildir. İşyeri hekimlerini gerekli iş mecraları aracılığı ile piyasadan ya da OSGB firmaları ile iletişime geçerek bulabilirsiniz. OSGB firmaları ile sözleşme imzalayarak işyeri hekimlerinin işe alım sürecini başlatabilirsiniz.

 

İşyeri Hekimi Nasıl Olurum?

İşyeri hekimleri gerekli iş düzeninin aksamadan ilerlemesi konusunda oldukça önemli bir yere sahiptirler. İşyeri hekimi nereden bulurum sorusuna cevap verdik fakat merak edilen bir diğer soru da nasıl işyeri hekimi olunacağıdır. Peki, işyeri hekimi nasıl olunur?

İşyeri hekimi olabilmek için ilk ve en önemli olarak sahip olmanız gereken belge hekimlik diplomasıdır. Yani tıp fakültelerinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Hangi branşta doktorluk yaptığınız işyeri hekimi olmanızı etkileyen bir engel değildir.

Bakanlık tarafından işyeri hekimi olabilmek için sınavlar açılmaktadır. Düzenlenen bu sınavlara girerek gereken puanları almanız işyeri hekimi olmanız için yeterlidir. Bunların yanı sıra yine bakanlık tarafından iş sağlığı ve güvenliği ile alakalı eğitimler verilmektedir. İlgili yerler aracılığı ile bu eğitimleri almanız gerekmektedir. Bazı şartları sağlayan durumlarda ise herhangi bir sınava girmeden işyeri hekimi olmak da mümkündür.

 

İşyeri Hekimleri Nerede Çalışır?

Pek çok işverenin akıllarına takılan soru işyeri hekimi nereden bulurum sorusudur. İşyeri hekimleri piyasadan ya da OSGB firmaları aracılığı ile kolaylıkla bulunabilir. Bir diğer merak edilen soru ise işyeri hekimlerinin nerede çalışacağı sorusudur.

İşyeri hekimlerinin kendilerine ait bir ofisleri ve gerekli şartları sağlayan bir de muayenehaneleri bulunması gerekmektedir. İşyeri hekimleri acil müdahalelerde bulunabileceği gerekli donanımın sağlandığı ve ulaşımı kolay olan bir bölgede çalışmalıdırlar. Böylelikle iş sağlığı ve güvenliği ile alakalı gereken müdahaleler hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. İşyeri hekimlerinin çalışması gereken alan personel sayısı ve yürütülen iş gibi pek çok şeye bağlı olarak değişebilir.

 


0 Yorum | ENKUR OSGB | Faydalı İçerik