İZMİR OSGB

Dinamik insan kaynağıyla hizmet veren Enkur OSGB işine SAYGI, hayata SAYGI, çalışana SAYGI sloganını ilke edinmiştir. Firmamız bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı kurumsal yurttaşlık bilinci, sosyal sorumluluk çalışmaları ve bilgi paylaşımında yaşadığı ve yaşattığı şeffaflık ile sektöründe ilerlemeye devam etmektedir.

TEKLİF İSTEYİN!

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin!

Bize Ulaşın
Telif İsteyin

İSG Para Cezası Öğrenmek

İSG para cezası öğrenmek için yapabileceğiniz çeşitli işlemler bulunuyor. İşyerinize ait olan herhangi bir para cezası olup olmadığını nasıl sorgulayabileceğinizden söz etmeden evvel, hangi durumlarda İSG para cezası ödenmesi gerektiği konusuna değinmekte fayda olacaktır. İş sağlığı ve güvenliği kuralları kapsamında işyerinde uygulanması gereken; ilgili organizasyonların yapılmaması, araç ve gereçlerin temin edilmemesi, iş kapsamında herhangi bir tedbir alınmamış olması, şartların değişmesi ile birlikte sağlık ve diğer tüm tedbirlerin şartlara uygun hale getirilmemesi gibi durumlarda İSG, para cezası uygular.

Geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili çok daha fazla bilinç uyandırmak adına alınan bu karar, işyerlerine yaptırım olarak kısa süre içerisinde uygulanır. İş sağlığı ve güvenliği cezalarının güncel fiyatlarını ve nasıl sorgulamanız gerektiğini öğrenebilmek için yazımızın devamını okumanızda fayda olacaktır.

İş Sağlığı Güvenliği Cezaları Ne Kadar?

İş sağlığı güvenliği cezaları ne kadar sorusu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 2022 yılı için güncel İSG para cezası ücreti en düşük 6.966 TL şeklindedir. Bu ücret en düşük ceza bedeli olmakta olup, ihmal edilmekte olan tedbirin büyüklüğüne göre ceza ücreti de artmaktadır. İşyeri tarafından yapılan ihmallerin maddi yaptırımlarının ne kadar olduğunu öğrenebilmek için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ait internet sitesi üzerinden güncel ceza ücretlerini öğrenebilmek mümkündür.  Ceza ücretlerinin değişkenlik kazandığı gibi, ceza ücretlerinin yatırılacağı bankalar da değişiklik kazanmaktadır. İşçilerin sağlığına ve eğitimine yatırım yapmak için kullanılan ceza ücretlerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirtilen bankalara yatırılır. Ayrıca belirtilen tarihin geçirilmemesi de oldukça önem arz eden bir diğer husustur.

İSG Para Cezaları 2022

İş güvenliği cezası ne kadar sorusu kadar merak edilen sorulardan bir diğeri de 2022 yılına ait ceza ücretlerinin nasıl sorgulanacağıdır. Bunun için ilk yapılması gereken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ait resmi internet sitesi üzerinden cezaların güncel fiyatlarının ne kadar olduğunun öğrenilmesidir. Daha sonra e-devlet üzerinden, işyerinize veya şahsınıza ait İSG borcu olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Burada asıl olan işyerine gelen borç ibaresini dikkate almak olacaktır. Ödeme işlemini yapıp makbuzunu aldıysanız herhangi bir sorgulama işlemi yapılmasına gerek olmayacaktır. İSG para cezası hakkında daha fazla bilgi almak için İZMİR OSGB uzmanları ile görüşmeniz güncel fiyatlar ve tarifeler hakkında net bilgiye sahip olmanız açısından önemlidir.


0 Yorum | ENKUR OSGB | Faydalı İçerik